top of page

 

CORBELLATI – O NÁS

 

Jsme rodina Corbellati, již 70 let se tvůrci šperků, umělců, uměleckých nadšenců, dnes poslední generace, vášnivá pro sportovní vozy, pustila do nového podniku plného výzev, aby mohla pokračovat ve jménu rodinné tradice. Naším cílem je vytvořit auto s jedinečným výkonem a jedinečným designem, stejně jako klenot.

Dobrodružství začalo před několika lety, trochu pro zábavu a trochu pro vášně, ale za krátkou dobu se stal vážným a náročným projektem, který pohltil všechny naše energie, pracovní den co den více a více osobně sledovat všechny aspekty designu a realizace. Stejně jako zlatník, který ručně vyrábí každou jednotlivou část šperku, s maniakálním důrazem na detail děláme totéž tím, že navrhujeme nejmenší komponenty a montujeme je ručně.
 
Náš závazek bude odměněn možností ukázat naši světovou premiéru na Ženevském autosalonu 2018 a na Top Marques v Monaku, kde budeme čekat na všechny lidi, kteří se s námi chtějí spojit a poznají náš hypercar.

Raketa, toto je zvolené jméno, jednoduché jméno dopadu, které jasně komunikuje naše záměry: být nejrychlejší na světě. Cíl, který jsme si stanovili, je nepochybně velmi vysoký a většině lidí se bezpochyby může zdát, že jsme tak učinili pouze proto, abychom získali notorii, ale za tímto cílem jsou měsíce výpočtů aerodynamiky, abychom získali velmi malou tažnou sílu a potřebná přítlačná síla k dosažení a překročení 500 km / h. Srdcem automobilu je jeho další síla k dosažení cíle, ve skutečnosti 9-litrový biturbo V8 uvolňuje 1800 koňských sil a 2350 Nm točivého momentu, což spolu s aerodynamikou vytváří podmínky jako jedinečné auto.

Brzdový systém s karboceramickými disky, 20palcové pneumatiky 265/35 vpředu a 345/30 vzadu, samonivelační dvojité čtyřúhelníkové vzduchové odpružení a konečně rám a karoserie ručně vyrobené z uhlíkových vláken jsou dokonalým obrysem energetická jednotka a aerodinamika.

Sen se stává skutečností.

Ze spolupráce inženýrů, designérů, zlatníků a řemeslníků roste nejrychlejší silniční klenot světa: spojení elegance a technologie.

bottom of page